تحقیق و توسعه بازارهای معدنی

راهکارهای نوآورانه

تیم تحقیق و توسعه بازارهای معدنی شرکت فکور مغناطیس اسپادانا در همکاری نزدیک با مشتریان برای ایجاد راه‌حل‌های مناسب برای نیازهای آن‌ها فعالیت می‌کند. این تلاش‌های گسترده، منجر به دستیابی به راه حل‌های نوآورانه و تخصصی برای بازارهای معدنی می‌گردد.

Engineering and RD Capabilities

کیفیت ساخت بالا

تجهیزات تولیدی شرکت فکور مغناطیس اسپادانا مطابق با استانداردهای کلاس جهانی است. 

برش لیزر CNC خودکار، برش پلاسما و دستگاه اتوماتیک خم‌کاری ترکیبی ایده‌آل برای دستیابی به ابعاد دقیق قطعات به شمار می‌آید.

کیفیت جوش، اتصالات، مونتاژ، رنگ‌آمیزی و آزمایشات نهایی قبل از حمل به طور کامل توسط تیم های کنترل کیفیت کنترل می‌شود.

Engineering design

طراحی مهندسی

نرم‌افزار مدل‌سازی سه‌بعدی به‌روز و ارتقا یافته با کتابخانه استاندارد قطعات، دقت طراحی را قبل از ایجاد نقشه‌های کارگاهی برای ساخت نمونه اولیه قطعه یا تجهیزات نهایی تضمین می‌کند.

در تصویر محفظه سیلینگ سه گانه رولراسکرین را مشاهده می نمایید که توسط کارشناسان حرفه‌ای شرکت فکور مغناطیس اسپادانا برای این تجهیز طراحی شده و به ثبت رسیده است.

Mechanical analysis

تحلیل مکانیکی

تجهیزات پیچیده با ادغام روش تحلیل المان محدود (FEA) به منظور اطمینان از طراحی مناسب مهندسی می‌شوند.

FEA اطلاعاتی مانند نیروی مغناطیسی، تحلیل تنش دینامیکی و پاسخ های هارمونیک را در تحلیل مودال ارائه می‌دهد. 

هدف نهایی این تجزیه و تحلیل، بهینه‌سازی اجزا به منظور تضمین سطوح تنش و کرنش است که از شکست زودهنگام و خستگی جلوگیری می‌کند.

Process analysis

تجزیه و تحلیل فرآیند

تجزیه و تحلیل فرآیند کارخانه‌های بهره‌برداری توسط تیم مهندسی فکور مغناطیس اسپادانا به منظور بهینه سازی یک کارخانه موجود یا احداث یک کارخانه جدید یا در حال توسعه انجام می‌شود. 

شبیه سازی رفتار مکانیکی مواد توسط نرم‌افزار حرفه‌ای DEM انجام می‌گیرد.

Track innovation reliability

مسیر نوآوری

هر ایده جدید منجر به یک نمونه اولیه می‌شود که ابتدا با آزمایش‌های آزمایشگاهی ارزیابی می‌شود. سپس، زمان آن است که آن را در یک مطالعه موردی صنعتی واقعی برای بررسی عملکرد نهایی بررسی کنیم. 

محصولاتی که به شکل کامل از نظر طول عمر و عملکرد بررسی شده و قابل اعتماد هستند، آماده‌اند تا به مشتریان ارائه شوند.

در تصویر زیر رول‌های روکش دار AF۱۹۰ را پس از ۲۶ ماه کار مداوم مشاهده می‌کنید. کیفیت و صافی سطح آن کاملاً مشابه با یک رول جدید است.

Smart dispatching

مخابره هوشمند (Smart Dispatching)

آینده صنایع معدنی در گرو بهره‌وری پایدار و دیجیتالی شدن است.

سیستم مخابره هوشمند شرکت فکور مغناطیس اسپادانا شامل سنسورهای هوشمند و زیرسیستم ارتباطی با مراکز داده ابری است که داده‌های مربوط به حمل مواد در معادن را جمع‌آوری، پردازش و تجزیه و تحلیل می‌کند. 

این سیستم بصورت کاملاً کنترل شده اطلاعات ساعات کار، مقدار مواد منتقل شده، سرعت، مکان، مسیرهای حرکت هر کامیون و کل سیستم را بررسی می‌نماید. این سیستم هوشمند همچنین به عنوان صنعت ۴.۰، انقلاب صنعتی جدید شناخته می‌شود.

Payback and ROI calculation

محاسبه بازپرداخت و نرخ بازگشت سرمایه

گاهی اوقات زمانی که فناوری‌های جدید به یک کارخانه معرفی می‌شوند، برای سرمایه‌گذاری تردید وجود دارد.

تیم فکور مغناطیس اسپادانا با کمک نتایج آزمایشات آزمایشگاهی و محاسبات مالی، نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری اولیه را برای مشتریان پیش‌بینی می‌کند و به این ترتیب ریسک آن‌ها را کاهش می‌دهد.