بهینه‌سازی خطوط کنسانتره کنسانتره

بهینه سازی خطوط کنسانتره

از نیمه دوم سال ۹۸ با توجه به تجربیات مجموعه و توانمندی در ساخت و تأمین تجهیزات مرتبط در این حوزه، بحث بهینه سازی خطوط کنسانتره در راستای افزایش تولید و بهبود کیفیت محصول نهایی کارخانجات مشتریان، مورد توجه قرار گرفت. در حال حاضر پروژه های تولید کنسانتره در اکثریت معادن پر پتانسیل کشور به مرحله فعالیت رسیده‌اند. از طرفی وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه، مشکلات ناشی از تحریم‌های جهانی و نیاز به ایجاد منابع درآمدزایی در کشور و اولویت گذاری صنعت بر مبنای جهش تولید در سال ۹۹، حاکی از آن می‌باشد که علاقمندی به طرح‌های توسعه‌ای و اصلاح و ترمیم خطوط در سال پیش رو برای کارفرمایان اهمیت بسزایی پیدا خواهد کرد.

copper
3 polycom

در این راستا وضعیت پروژه‌های بالقوه‌ی بهینه‌سازی در کارخانجات تولید کنسانتره شرکت‌های بزرگ سنگ‌آهنی کشور و براساس توانمندی‌های مجموعه فکور مغناطیس، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در خصوص وضعیت مربوط به کارخانجات کنسانتره شرکت‌های کوچک نیز با توجه به آنکه در این پروژه‌ها ظرفیت تولید به مراتب کمتر بوده و مستلزم صرف زمان بیشتر و بازدیدهای میدانی دقیق‌تر می‌باشد لذا موارد، نیازمند بررسی دقیق و بهینه‌سازی می‌باشند.

در ابتدا مطالعه‌ای بر روی خط موجود انجام می‌شود و پس از بررسی مقدماتی، طرح پیشنهادی جهت اصلاح و بهینه سازی خطوط به همراه مطالعات فنی و اقتصادی ارائه خواهد شد سپس بهینه سازی‌های قابل اجرا بر اساس تجهیزات شرکت فکور مغناطیس و با استفاده از دانش موجود در مجموعه اجرایی می‌گردد. به این منظور با استفاده از نرم افزارهای بومی و طراحی شده در داخل مجموعه، فرآیند بهینه سازی و تهیه مطالعات فنی و اقتصادی انجام می‌گردد.