محیط زیست و پایداری معدنی

رشد پایدار با احترام به زمین، شرکای تجاری، کارکنان و عموم مردم جامعه

محیط زیست و پایداری معدنی

 
پایداری با مسائلی از جمله محیط زیست، مردم و اقتصاد مرتبط است. در این میان هدف فکور مغناطیس اسپادانا این است که یک شریک قابل‌اعتماد برای مشتریان خود باشد تا بتوانند به بهره‌وری و توسعه پایدار دست پیدا کنند.
Rectangle 33

بر اساس استراتژی شرکت، این موضوعات دغدغه ما هستند:

سازگار با محیط زیست

ذخیره‌سازی منابع آبی

ذخیره‌سازی منابع انرژی

سلامت و ایمنی کارکنان و ساکنین حومه معادن

به کارگیری کارگران ماهر

مسئولیت اجتماعی

بازیافت باطله سنگ آهن

یک پروژه بازیافت به منظور بازیابی کانه‌های با عیار قابل قبول از باطله‌های کارخانه فرآوری سنگ آهن چادرملو تعریف شده است که به کمک WHIMS عملیاتی می‌گردد. بدون هیچ گونه حفاری اضافی و اثرات مخرب بر محیط زیست، باطله های فرآوری شده مجددا در خط فرآوری بازیافت می‌شوند.

کاهش مصرف آب و انرژی

فناوری تفکیک مبتنی بر حسگر (سنسور سورتینگ) در ابتدای کارخانه مس عباس آباد اجرا می‌شود. این راه‌حل برای جداسازی روزانه حدود ۹۶۰ تن کانسنگ کم عیار از مرحله ورود به مراحل خردایش، آسیاکنی، سرندکنی و فلوتاسیون ارائه شده است.

نوآوری برای مهندسی سبز

دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت فکور مغناطیس اسپادانا راه‌حل‌هایی را برای چالش‌های شما ارائه می‌دهد، از جمله افزایش کارایی و بازیابی، کاهش گرد و غبار، مصرف آب و انرژی و کاهش زمان تعمیرات و نگهداری. ما برای افزایش مزیت رقابتی خود و تبدیل زمین به مکانی بهتر برای آینده، پایداری را در نظر می‌گیریم.

بهره‌وری پایدار با استفاده از تکنولوژی ریکاوری پلاس

با درام سپراتورهای سری ریکاوری پلاس (+Recovery) ساخت شرکت فکور مغناطیس اسپادانا می‌توانید با مصرف آب و انرژی مشابه تجهیزات معمولی، محصول بیشتری به دست آورید.

معدنکاری سبز با کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن

بلت درام سپراتور شرکت فکور مغناطیس اسپادانا برای تفکیک سنگ‌های درشت دانه در مرحله پیش فراوری طراحی شده است. این راه‌حل به طور چشمگیری مصرف انرژی مربوط به انتقال مواد را کاهش می‌دهد. بازگشت سنگ معدن خرد شده ۴۰۰ میلی‌متری در بار برگشتی به عنوان باطله در مقایسه با باطله کنسانتره مرطوب و فرآوری شده شیمیایی، یک رفتار معدنی بسیار دوستدار محیط زیست به شمار می‌رود.

تعمیرات و نگهداری پایدار خطوط به کمک رول‌های در دسترس (+availability)

رول‌های روکش‌دار مقاوم در برابر سایش، میانگین زمان تعویض رول را تا ۵ برابر بیشتر از رول‌های فولادی ضد زنگ معمولی افزایش می‌دهند.

رول AF۱۹۰ برای عملکرد مداوم و با کیفیت بالا در فرآیند طبقه بندی گندله سبز ابداع شده است.
محافظت از تجهیزات بخش گندله سازی در برابر اجسام سخت می‌تواند از طریق رولراسکرین اسکالپر ساخت شرکت فکور مغناطیس اسپادانا که برای کنسانتره سنگ آهن چسبنده با رطوبت بالا طراحی شده است تضمین شود. 

SF۸۰ نیز چنین عملکرد منحصر به فردی را از رولراسکرین اسکالپر ارائه می‌دهد، در حالی که به مدت ۲۴ ماه نیاز به تعویض رول یا ریگپینگ نخواهید داشت.